PIELGRZYMKA PRAWNIKÓW NA JASNĄ GÓRĘ 7 PAŹDZIERNIKA 2017 R. (SOBOTA)

ZAPROSZENIE NA COROCZNĄ PIELGRZYMKĘ PRAWNIKÓW NA JASNĄ GÓRĘ  7 PAŹDZIERNIKA 2017

 

W dniu 3 maja 1957 r. po raz pierwszy na Jasnej Górze zostały odnowione Śluby Jasnogórskie, tym razem z udziałem Prymasa Polski Stefana kardynała Wyszyńskiego. Natomiast dwa dni później Jasnogórskie Ślubowania zostały powtórzone w każdym kościele parafialnym w Polsce. Wspaniały odgłos Jasnogórskich Ślubów Narodu poszedł po całym kraju.

Do Częstochowy zaczęły pielgrzymować z całej Polski poszczególne grupy zawodowe. W dniu 3 listopada 1957 r. na Jasną Górę przybyli prawnicy, w tym adwokaci.

W tym dniu, podczas Mszy św. kazanie wygłosił Prymas Polski Stefan kardynał Wyszyński. Myślą przewodnią kazania były:  UMIŁOWANIE CZŁOWIEKA, PRAWDA, SPRAWIEDLIWOŚĆ, SUMIENIE.

 

Od tamtego pamiętnego dnia, stało się tradycją, że prawnicy polscy, w tym adwokaci i aplikanci adwokaccy każdego roku, w pierwszą sobotę października, pielgrzymują do Częstochowy do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

Jak co roku – ks. prałat Stanisław Pawlaczek – Duszpasterz Prawników Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza Koleżanki i Kolegów adwokatów, aplikantów adwokackich oraz pracowników – Izby Adwokackiej we Wrocławiu, wraz z rodzinami, na coroczną Pielgrzymkę Prawników do Częstochowy do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze w dniu 7 października 2017 r. (sobota), aby w  sposób szczególny  podziękować  Jasnogórskiej Królowej Polski za dar Jubileuszu 60-lecia, oraz  upraszać o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia.

PROGRAM PIELGRZYMKI

 05.15 – ZBIÓRKA

 05.30 – WYJAZD DO CZĘSTOCHOWY

 09.30 – DROGA    KRZYŻOWA    NA    WAŁACH   JASNOGÓRSKICH – OPRAWA DUSZPASTERSTWO ARCHIDIECEZJI ŁÓDZKIEJ

 11.00 – MSZA ŚW. KONCELEBROWANA W KAPLICY CUDOWNEGO OBRAZU    –    POD    PRZEWODNICTWEM   KS.   BISKUPA PIOTRA SAWCZUKA DELEGATA KEP DS. DUSZPASTERSTWA PRAWNIKÓW;  HOMILIA  – OJCIEC ARNOLD CHRAPKOWSKI GENERAŁ ZAKONU PAULINÓW

 12.30-12.45
KONFERENCJA Kościół a Eucharystia. Kontrowersje wokół Amoris laetitia papieża Franciszka” –  wykład ks. dr Zbigniew Sobolewski   PWT  w   Warszawie, Dyrektor Dzieła  Pomocy ad Gentes  –  W  KAPLICY ŚW. JÓZEFA (POZA MURAMI KLASZTORU)

14.00 – ZAKOŃCZENIE KONFERENCJI

15.15 – ZBIÓRKA

15.30 – WYJAZD DO WROCŁAWIA

 19.00 – PLANOWANY PRZYJAZD DO WROCŁAWIA

Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość dojazdu do Częstochowy autokarem (50 miejsc), który będzie podstawiony w dniu 7 października br., o godzinie 05.15, w pobliżu budynku ORA we Wrocławiu przy ul. Sądowej 4; wyjazd godzina 05.30.

Osoby zainteresowane przejazdem autokarem proszone są o składanie zgłoszeń w biurze ORA we Wrocławiu. Koszt przejazdu wynosi 40 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona; liczy się kolejność zgłoszenia oraz jednoczesnego opłacenia za przejazd (zgłoszenia i wpłaty przyjmują Panie w biurze ORA we Wrocławiu, pokój nr 5).

 Z uwagi na wyjazd do Częstochowy – w dniu 7 października br. nie będzie odprawiona comiesięczna Msza św. w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu.

 

sekretarz ORA we Wrocławiu

   adwokat Leszek Rojek

 

Załączniki
Plakat Pielgrzymka Plakat Pielgrzymka 233.32 Kb 11.09.2017