PODZIĘKOWANIE – ADWOKATURA PAMIĘTA

 

 

 

„NORWIDOWE  ZADUSZKI”

Jest w moim kraju zwyczaj, że w dzień listopadowy

gdy jesień oczekuje zimy nastania.

Ludzie gniazda wspólnego, bliskich odwiedzają groby,

zapalając światło pamięci i Zmartwychwstania.

 

PODZIĘKOWANIE

 

W polskiej tradycji listopad jest miesiącem pamięci o zmarłych. 1 listopada w uroczystość “Wszystkich Świętych” oraz 2 listopada w “Dzień Zaduszny” w sposób szczególny pamiętaliśmy o naszych Koleżankach i Kolegach adwokatach i aplikantach adwokackich oraz pracownikach Izby Adwokackiej we Wrocławiu, którzy odeszli do wieczności.

 

W imieniu Okręgowej Rady Adwokackiej we Wrocławiu wyrażamy podziękowanie Koleżankom i Kolegom adwokatom oraz aplikantom adwokackim naszej Izby, którzy jak co roku, dali wyraz wierności tej tradycji, zapalając z potrzeby serca oraz w poczuciu wspólnoty pokoleń znicze z napisem ADWOKATURA PAMIĘTA IZBA ADWOKACKA WE WROCŁAWIU oraz stawiając po raz pierwszy pamiątkowe proporczyki z Naczelnej Rady Adwokackiej ze znakiem Adwokatury Polskiej oraz napisem ADWOKATURA POLSKA PAMIĘTA, na wszystkich cmentarzach Izby Wrocławskiej. Słowa podziękowania kierujemy także do Pracowników naszej Izby, którzy czynnie wspierali nasze Koleżanki i Kolegów.

 

Jednocześnie informujemy, że 4 listopada br., w kaplicy klasztornej Zgromadzenia Sióstr Maryi Niepokalanej na Ostrowie Tumskim, po comiesięcznej Mszy św., podczas corocznego Nabożeństwa Wypominkowego – jak co roku – odczytano imiona i nazwiska Koleżanek i Kolegów adwokatów i aplikantów adwokackich oraz pracowników Izby Adwokackiej we Wrocławiu, którzy odeszli do wieczności w latach 1960-2023.

 

adwokat Leszek Rojek                                                                                       adwokat Sławomir Krześ              

 wicedziekan ORA we Wrocławiu                                                                 Dziekan ORA we Wrocławiu

  przewodniczący Komisji Historii,

Tradycji i Pamięci Izby Wrocławskiej

WordPress PopUp Plugin