Wrocławski Budżet Obywatelski

Szanowni Państwo,

Drogie Koleżanki, Drodzy Koledzy

adwokaci i aplikanci adwokaccy

Izby Adwokackiej we Wrocławiu

 

Uprzejmie informuję, że zwrócił się do nas ks. Krystian Charchut – proboszcz Parafii pw. NMP na Piasku na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu podając, że od jutra rusza głosowanie na projekty zgłoszone do Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego oraz że na liście znalazł się również parafialno-wspólnotowy projekt, który dotyczy odnowienia popękanych kafli (płyt chodnikowych) przy kościele NMP na Piasku oraz przygotowania inspirującej ścieżki edukacyjnej, która eksponować będzie dorobek kultury chrześcijańskiej jako siłę napędową do pojednania, pokoju i realizacji dzieł miłosierdzia.

 

Głosowanie będzie możliwe tylko przez dwa 2 tygodnie – od 22 września (piątek) do 9 października 2023. Swój głos na stronie https://www.wroclaw.pl/wbo  może każdy Mieszkaniec Wrocławia, w tym również  dzieci.

 

Więcej szczegółów o projekcie i konkursie można znaleźć pod adresem:

https://www.wroclaw.pl/budzet-obywatelski-wroclaw/projekty-2023/projekt,id,148

 

Wskazać przy tym należy, że od 1981 r. przy tym kościele działa Duszpasterstwo Prawników Archidiecezji Wrocławskiej, które powstało z inicjatywy adwokatów wrocławskich, których wieloletnim Duszpasterzem był śp. ksiądz prałat Stanisław Pawlaczek, wielki Przyjaciel naszej Izby oraz wieloletni proboszcz tej Parafii.

 

adwokat Leszek Rojek

wicedziekan ORA we Wrocławiu

 

WordPress PopUp Plugin