Zaproszenie do udziału w konferencjach naukowych organizowanych przez Katedrę Postępowania Karnego WPAIE we Wrocławiu

Szanowni Państwo,

W imieniu Katedry Postępowania Karnego WPAiE bardzo serdecznie zapraszam na dwie konferencje naukowe, które odbędą się 10 oraz 11 kwietnia 2017 r.

W dniu 10 kwietnia 2017 r. zapraszamy na V Wrocławskie Seminarium Karnoprocesowe 2017 pod tytułem:   „Norma postępowania karnego. Sędzia wobec zmian prawa karnego procesowego”

Tegoroczne spotkanie naukowe chcemy poświęcić problematyce normy postępowania karnego, jej wykładni w perspektywie teoretycznej, procesowej i konstytucyjnej, w szczególności w działalności orzeczniczej sądów, a nadto postawie sędziów wobec zmian w procedurze karnej, budzącej zasadnicze wątpliwości co do zgodności owych zmian z konstytucyjnym i konwencyjnym standardem ochrony praw i wolności jednostki. Podczas Seminarium wykłady wygłoszą: prof. Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu; sędzia TK), prof. Piotr Tuleja (Uniwersytet Jagielloński; sędzia TK), prof. Jerzy Zajadło (Uniwersytet Gdański), prof. Paweł Wiliński (Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu), prof. Jerzy Skorupka (Uniwersytet Wrocławski; sędzia SA we Wrocławiu), dr Małgorzata Żbikowska (Uniwersytet Szczeciński).

Formularz zgłoszeniowy i więcej informacji:  https://wsk.prawo.uni.wroc.pl/ Jednocześnie informujemy, że zgodnie z § 17 Uchwały NRA nr 57/2011 z dnia 19 listopada 2011 roku ze zmianami wprowadzonymi uchwałą nr 70/2012 Naczelnej Rady Adwokackiej z dnia 17 marca 2012 roku w sprawie regulaminu doskonalenia zawodowego adwokatów, udział w Konferencji odpowiada liczbie 8 punktów szkoleniowych.

W dniu 11 kwietnia 2017 r. zapraszamy na ogólnopolską konferencję naukową pod tytułem: ,,Instrumentalizacja prawa karnego”.

Współcześnie zjawisko instrumentalizacji prawa rozumianej jako posługiwanie się prawem tylko jako narzędziem oddziaływania na społeczeństwo dla realizacji określonych celów gospodarczych lub politycznych nawet za cenę autonomicznych wartości prawnych, przestaje być jednoznacznie pejoratywnie oceniane. Można się spotkać z poglądem, że stanowi to o wychodzeniu przez ustawodawcę naprzeciw społecznym oczekiwaniom.  A czy prawo karne poddaje się instrumentalizacji i czy jest to zjawisko pozytywne? Zapraszamy do zgłoszeń.

Rejestracja uczestników, zarówno biernych jak i czynnych, odbywa się drogą mailową poprzez adres nkpk.konferencja@gmail.com.

Więcej informacji o wydarzeniu: https://www.facebook.com/events/364302187283427/

W imieniu Komitetów Organizacyjnych Konferencji

adw. Anna Drozd

 

Załączniki
Konferencja_Norma postępowania karnego Konferencja_Norma postępowania karnego 481.57 Kb 20.03.2017
Konferencja- Instrumentalizacja prawa karnego Konferencja- Instrumentalizacja prawa karnego 320.12 Kb 20.03.2017